Zbiórka na serwer

Zbiórka na serwer

[Aktualizacja, 18 lutego]

Jesteście niesamowici – tyle możemy powiedzieć po nieco ponad 24h od rozpoczęcia akcji. Dziękujemy wszystkim wspierającym oraz za niesamowicie pozytywny odzew wśród społeczności. Wpłaty cały czas spływają, więc z podaniem odpowiedniej kwoty poczekamy do końca tygodnia. Cel został osiągnięty i serwer (oraz domena w promocji z automatycznym przedłużeniem) są już opłacone do 19 lutego 2016.

faktura_PL1070841
Jeszcze raz dziękujemy!

Zgodnie z założeniami, nie będziemy teraz usuwać strony umożliwiającej wsparcie. Zostawimy to miejsce dla wszystkich, którzy chcieliby wspomóc nasz projekt i postawić przysłowiowe wirtualne piwo.

Drodzy słuchacze i czytelnicy,

Przychodzi dla nas ten niemiły czas w roku, kiedy jesteśmy zmuszeni dokonać opłat za serwer oraz domenę. Nadajemy dla Was już ponad 2,5 roku – dokładnie od 29 maja 2012 r. Przez ten czas wykazaliśmy się niemal niespotykaną w świecie podcastingu regularnością, publikując dla Was aż 140 odcinków. Przeszliśmy także wiele zmian, zarówno na polu zawrtości podcastu, jak i składu naszej ekipy.

Chcielibyśmy zapewnić bezpieczne miejsce składowania naszych obecnych i przyszłych odcinków, a do tego potrzeba nam kwoty 350 zł na przedłużenie serwera oraz domeny. Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o drobne wsparcie finansowe. Docenimy każdą formę pomocy – czy to poprzez wpłaty pojedynczych złotówek, czy poprzez udostępnianie informacji o zbiórce swoim znajomym.

Uruchomilśmy możliwość wspierania nas na 2 sposoby – PayPalem i przelewem bezpośrednio na konto.
 

Dawid Maron
90 2490 0005 0000 4000 7191 8489
Alior Bank
z tytułem „Wspieram PaDtv”

Wszystkim wspierającym podziękujemy imiennie w specjalnym wpisie, po zakończeniu zbiórki. Osoby, które pragną pozostać anonimowe, prosimy o odpowiednią adnotację przy wpłacie.

Czy to jest typowa akcja crowdfundingowa?

Nie, zresztą byłoby to trochę dziwne przy kwocie 350 zł. Zatem nie ogłaszamy progów, nagród – nie robimy z tego szopki. Prosta zbiórka na konkretny cel.

Skąd wzięła się kwota 350 zł?

Na serwer i domenę potrzebujemy dokładnie 295,08 zł. Dodatkowa kwota potrzebna jest na prowizje PayPala (dla Waszej wygody uruchomiliśmy tę opcję – niestety opłaty na tej platformie są wysokie).

Co zrobicie, jeśli zebrana kwota nie przekroczy 350 zł?

PADcast nie zniknie, nie zostanie okrojony, nie wydzierżawimy także starych serwerów Sony za półdarmo ;). Kwota 350 zł oczywiście leży w naszym zasięgu i jakiekolwiek inne postawienie sprawy byłoby nie na miejscu. Od zawsze inwestowaliśmy w sprzęt, serwery, ale przede wszystkim masę naszego wolnego czasu i uważamy, że brak konieczności dalszego dokładania z prywatnych kieszeni na podstawowe cele funkcjonowania PaDtv byłby już jakimś startem.

Czy zamierzacie się dalej rozwijać? Ostatnio PaDtv trochę jakby stało w miejscu.

Zgadza się. Powód był prosty – spadła na nas ogromna liczba pozostałych obowiązków. Dawid wycofał się z regularnego nagrywania i bezpośredniego zarządzania projektem, a Robert, na którego oprócz pracy spadła jeszcze magisterka i V rok studiów nie mógł poświęcić odpowiedniej ilości czasu. Perspektywy na najbliższe miesiące są natomiast dobre. Po pierwsze, zaczniemy od gruntownego odświeżenia graficznych elementów PaDtv, mamy w planach uruchomienie cotygodniowego programu wideo. Lekki lifting czeka również PADcast – na liście pomysłów jest współpraca z polskimi deweloperami gier niezależnych oraz większa liczba gości.

Co zrobicie, jeśli zebrana kwota przekroczy 350 zł?

Nie zakładamy ram czasowych dla naszej akcji. Chcemy po prostu zebrać wymaganą kwotę i przedłużyć serwer. Jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć nas później – również będzie taka możliwość. Całość zebranych pieniędzy zamierzmy inwestować w dalszy rozwój PaDtv. Nie zamierzamy kupować pojemniejszego serwera – obecna opcja jest wystarczająca i nie ma sensu inwestować w coś innego.

A może zamiast wpłacać, zaoferuję Wam darmowy hosting, co Wy na to?

Dziękujemy za propozycję, doceniamy taki gest, ale wolelibyśmy pozostać przy obecnej. Dlaczego? Obecny hosting daje nam możliwość łatwego dostępu do supportu, jest przez nas już sprawdzony. Z prywatnymi serwerami różnie to bywa – tym bardziej, że nasze potrzeby dotyczące transferu sięgają kilku TB miesięcznie.

Skąd mam pewność, że pieniądze pójdą właśnie na serwer a nie [tu wstaw cokolwiek]?

Zapewniamy pełną przejrzystość. Po przedłużeniu serwera wrzucimy odpowiedni wpis ze skanem faktury. Jeśli będziemy inwestować w inne rzeczy z pieniędzy naszej społeczności, wówczas również całość upublicznimy.

Raz jeszcze zachęcamy do wpłacania i dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i pieniądze, by wspomóc PaDtv. Do usłyszenia!