PADcast #265 – Podsumowanie 2017 – społeczność

PADcast #265

Robert Fijałkowski

Gra na (prawie) wszystkim, dba o społeczność tego miejsca :-). Znajdziesz mnie na Twitterze i .

Zobacz także:

 • Sasilton Mihawk

  Z Preyem jest taki problem, ze bardzo nie pasuje do konsolowego grania. Przeciwnicy są za szybcy, przez co na konsoli zużywamy znacznie więcej pocisków niż na PC, gdzie tam wystarczy jeden śrut, albo 2 na mocniejszego przeciwnika. Na konsoli przez to ciągle brakuje surowców, bo zamiast wydawać surowce na ulepszenie postaci, to trzeba produkować naboje. Z tego co pamiętam to gra chodzi w 30 klatkach, co jeszcze bardziej potęguje problem z trafianiem. do tego loadingi. Na PC loading trwa kilka sekund, a są momenty gdzie w ciągu 5 minut, musimy zrobić 5 loadingów.
  Na PC grało mi się świetnie, na konsoli pewnie bym cię wkurzał.

  • Ok, to ma sens. Z drugiej strony wygląda na to, że można by to było załatwić balansem. Dzięki za wytłumaczenie :D

 • Krzysztof Kotarba

  Prawdę mówiąc to moją grą roku byłby Ghost Recon gdyby miał setting The Division. Niestety Division ma jedną rzecz, której nie jestem w stanie znieść: jak ziomeczek w bluzie bierze na ryj 400 naboi z M16 bo ma “imię” albo zwykli kolesie na ulicy z pistoletami mają tyle hp, że pół dnia w nich ładujesz.

  PUBG na PC w wersji 1.0 śmiga naprawdę zajebiście… nawet opcja nagrywania całego meczu nie wiele obciąża, a możesz autentycznie cały mecz na replay obejrzeć co jest bardzo zaskakujące.

  Prawdę mówiąc to Doom wypaczył mi bardzo podejście do “arcade” FPSów jak Wolf. Mechanika Dooma, który motywuje do pchania w przód tak niesamowicie działa, że grając w pierwszego Wolfa bardzo często ginąłem bo leciałem do przodu. Glory Kill jest jedną z najlepszych metod motywacji do grania w takiego typu FPSy i chciałbym, żeby więcej gier stosowało takie mechaniki, a nie chowanie się za ścianami i wyciąganie pojedynczo przeciwników.

 • Kaz

  Wygląda na to, że wśród słuchaczy Padcastu jest promil posiadaczy gamingowego PC i Xboksa. Inaczej nie potrafię uzasadnić braku PUBG w top 5 najczęściej granych gier multiplayer. Ta gra z miesiąca na miesiąc bije kolejne rekordy popularności na Steam i przez wiele lat nikt nie będzie mógł jej podskoczyć. A w głosowaniu wygrał z nią nawet Battlefront 2, który zebrał olbrzymi hejt i był sprzedażową porażką.

  Głosowałem na Zeldę pomimo niegrania w nią, tylko żeby nie wygrał jak co roku eks od PlayStation. I co? I nic z moich wysiłków. Szkoda, że Nintendo w Polsce dalej nikogo.

  Ogólnie jestem zawiedziony wynikami również w innych kategoriach. Ale co zrobisz jak nic nie zrobisz.

 • DvD777

  Eee… jestem pewien, że na the Surge ja głosowałem na grę roku!!! Jeszcze raz wielkie dzięki Dawid, bo dzięki Tobie jest to dla mnie największe odkrycie roku 2017 i najlepszy kawał kodu od dawna. Śledziłem ten tytuł ale, że nie jestem graczem soulslik-ów to nie byłem pewien czy to będzie dla mnie, jednak po Twoich słowach odnośnie tego tytułu skończyło się dwoma miesiącami gry praktycznie dzień w dzień, a ostatnio kupiłem jeszcze drugi egzemplarz z tym że complete edition bo liczyłem też, że będzie drugi calak na PS4, ale niestety nie ma osobnej listy pucharków :-( ale zawsze na x pudełku można wbić calaka na otarcie łez ;-) pozdro!

  • TheSurge to fantastyczna gra, pozostaje czekać na drugą część :)

   • DvD777

    Zgadza się i to z wywieszonym jęzorem