PADcast #245 – E3 2017 – Gry z 2018 r. i późniejsze

E3 2017

Robert Fijałkowski

Gra na (prawie) wszystkim, dba o społeczność tego miejsca :-). Znajdziesz mnie na Twitterze i .

Zobacz także:

 • Arczi

  Chciałem wierzyć, że Far Cry 5 będzie czymś nowym, czymś fajnym, wartym uwagi. Mnie niestety również gameplay nie powalił. Mimo to ciągle nie wiadomo o wielu aspektach tego tytułu. Zobaczyliśmy jedynie malutki urywek, w którym chwilę protagonista postrzelał do złych ludzi i to wszystko. Co będziemy mogli robić poza tym na tym ogromnym otwartym świecie? Czy będzie to kopia z FC 3, Czy jednak to ewolucja zaczerpniętych pomysłów? Również podchodzę na chwilę obecną sceptycznie, ale trzeba chyba jeszcze poczekać na kolejne materiały. Ja osobiście uwielbiam open worldy, choć ostatnio ciężko o takie, które nie mają na siłę usranych pierdół do robienia.

  Beyond Good & Evil 2 ładnie zamydlił oczy fanom i nie tylko megastycznie przepięknym CGI. Co do produkcji, twórcy wypowiedzieli się, że gra jest obecnie nietknięta. Ostatnie trzy lata studio spędziło na tworzeniu specjalnego silnika pod ten tytuł. Twórcy powiedzieli też, że chcieliby zrobić z Beyond & Evil 2 kosmiczne GTA…… cokolwiek to znaczy… Prawda jednak jest taka, że tytuł może trafić na Playsation 6, więc nie ma na razie o czym pisać.

  Detroid może być zwieńczeniem wszystkich tytułów Quantic Dream. Owszem, Cage jest niespełnionym, naburmuszonym złym na świat, który go nie rozumie reżyserem i popełnia ogrom błędów. Ja również za nim nie przepadam. I zgodzę się, że wszystkie gry od tego pana, poczynając od wspaniałego Fahrenheit’a były mocno nierówne i miały swoje lepsze i gorsze momenty. Wydaje mi się jednak, że Detroid może być naprawdę dzięki uczeniu się na błędach z poprzednich produkcji udaną grą. Nie ma co narzekać na różnorodność rozgrywki. Jeśli studio dobrze to wykorzysta, to może każdy bohater, którym zagramy będzie miał inny rodzaj rozgrywki, co spowoduje, że na każdą postać, którą ogramy będziemy patrzeć z zupełnie innej perspektywy.

  Z gier, o których nie wspomnieliście chyba (a może się mylę, nie wiem) to Dragon Ball Fighter Z, które w końcu wraca do swoich korzeni, jako dwuwymiarowa bijatyka. Wygląda świetnie i budzi nadzieje na nowy powiew świeżości w tej serii.

  Reasumując, dla mnie te targi były poprawne. Zabrakło jednak efektu wow. Anthem wydaje się jedną z najciekawszych dla mnie nowych IP. Acz nie jestem fanem Destiny (sorry, ale nie miałem chętnych wśród znajomych do wspólnej zabawy, a samemu nie bawiłem się dostatecznie dobrze) i trochę się boję, że ANthem będzie grą podobną do hitu Activision. Twórcy wspominali, że zależy im na tym, by pojedynczy gracz czerpał równie sporo frajdy z ich gry, co zespół wspólnie rozgrywających ludzi.
  Microsoft nie namówił mnie do kupna Xbox ONe X. Kupowanie najmocniejszej konsoli na świecie nie ma dla mnie sensu, jeśli jedynym tytułem, który mnie obecnie interesuje to Forza Horizon 3.
  Nintendo nie namówiło mnie do kupna Switcha, choć pewnie jak wyjdzie Zelda GOTY z wszystkimi dodatkami, pewnie się skuszę. Na chwilę obecną mam tyle tytułów do ogrania, mając jedynie PS4 Pro, że mogę spokojnie poczekać do wersji GOTY.
  Zabrakło mi na targach Star Warsów od Visceral Games, zabrakło mi zapowiedzi Fight Nighta, zabrakło mi Bloodborne 2 i nowych IP od Sony. Jak jednak wypowiedział się szef Sony, mają jeszcze kilka eventów w tym roku i ukrytych asów w rękawie. Trzeba więc poczekać.

 • Krzysztof Kotarba

  Fortnite wygląda spoko ale brakuje mi tam kreskówkowej krwi i groteskowej brutalności, taka czysta i bez charakteru jest.

  Pirackie gry #nikogo jak dla mnie… choć pływanie w AC:BF było przyjemne.

  Mam nadzieję, że do Ace Combat będzie można podpiać joystick…

 • Krzysztof Kotarba

  nie “jestem wolny” ale jak to się ładnie określa “looking for new opportunities” :D lub w ostateczności “freelancer”

 • Krzysztof Kotarba

  Days Gone to dla mnie taka sytuacja:
  Panowie z Sony stwierdzili że Naughty Dog robi dobrze ale za wolno, mają dużo assetów więc może sobie capnijmy jakieś rzeczy i zlepimy gierkę…. Zombie tylko, że będzie wincyj zombie…
  Od ostatniego pokazu Days Gone niezły downgrade poszedł, pamiętacie ile zombie było w tamtych trailerach, jak się wylewalało z każdej dziury a tutaj kurde z 10 – 20 i cisza.

  • Marcin Fx

   akurat tyle było w gameplayu, developer mówi, że miejscami może być ich nawet tysiąc więc o to bym sie nie martwił.

 • Arczi

  Uuu, widzę, że moje wypocinki zostały usunięte….;(

  • Sprawdzimy dlaczego tak się stało.

  • Już mamy to Disqus oznaczył przypadkowo jako SPAM, ale nic nie przepadło ;)

 • Vramin

  Właśnie skończyłem i ta część wyszła wam dużo lepiej, słuchało się naprawdę fajnie.

  Jak dla mnie gry targów to Battlefront 2, Destiny 2 i nowe Metro. To ostatnie będzie moim pierwszym zetknięciem z tą serią, ale postapo w rosyjskich klimatach brzmi nieźle i wierzę że będzie OK.

  Niespodzianka targów to Anthem. Wygląda super i liczę że będzie dobry. Podoba mi się pomysł z mechami. Patrzę na ten tytuł ze spokojem i nadzieją, bo liczę na sprawdzenie go przed premierą w EA Access. Tak samo z Battlefrontem. Będzie można przekonać się czym to jest bez wydawania środków w ciemno.

  Rozczarowanie targów to CoD WWII. Miałem nadzieję że Afrykanie w niemieckich mundurach do wypadek przy pracy w BF1 ale okazuje się że to trend, poprawność polityczna i równość ponad prawdą historyczną. Mimo tego że twórcy się zarzekają że chcą by ich gra była jak najbardziej zgodna z historią. Bardzo to słabe, brakuje jeszcze SS Süß Brigade (trochę jak u Mieville’a w Żelaznej Radzie) ze swastykami na tle tęczy ;))) No i to CoD, a ja w multi wolę BFy.

 • Dzięki za nagranie

 • TomeG2kc

  Cze, słucham Was zaledwie od 8, może 10 castów, ale ciągle czekam na więcej – i to jest dobre. Nie dobre jest natomiast mój ciągły grymas skrzywienia i zgrzytania zębami gdy słyszę narzekającego i krytykującego z automatu prawie wszystkie gry, o których mówicie, Piotra.
  Piotrze twa wiedza nt. niektórych gier jest naprawdę imponująca, ale błagam, uciesz się, że ją marsz i pamiętaj o pozytywach, a nie wyszukuj ciągle dziur bo to strasznie dołujące. Na prawdę, zęby bolą. Narzekać można na wszystko, na żarcie, że sztuczne, na fale elektromagnetyczne, że powodują raka, że rządzący nas doją (kiedyś, teraz, w przyszłości – żeby nie było – obojętnie jaka frakcja), że konfy mogły być lepsze, że jakieś studio kiedyś robiło lepsze gry, że będzie kicha. Jerzu, smile.
  I proszę o wybaczenie, jeśli kogoś uraziłem lub coś podobnego – piszę to by nie było żadnych wątpliwości, w dzisiejszych czasach wszystko można zinterpretować na swój sposób – to moje zdanie i mam do niego prawo. https://uploads.disquscdn.com/images/c6287e323f67f40812dc970aa9b8c958a877985a77b5eeb6cf81a29346c59ff4.jpg

 • billie

  Lubię Was słuchać. Dzięki za odcinek – umilił mi dwie godziny w pracy. :-)